Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umakart v koupelně - problém s plísní - čím polepit?

ahojky, prosím o radu. Bydlím v pronájmu a mám v koupelně umakart. Na stropě mám plíseň.
Chtěla bych dostat tu plíseň pryč a stěny polepit. Potřebuji radu, čím natřít strop, abych se plísně zbavila a čím
polepit strop i stěny. Někde jsem viděla tapety do koupelny, nebo takové plastové, nebo z čeho to bylo, už nevím. Takové větší desky.
Prosím, mohl by mi někdo hodit odkaz co mám koupit? Nebo někdo kdo má tyto zkušenosti? Nebo kde co koupit za dobrý peníz? Prosím.

Změna tupého předmětu, původně: Umakart :( (host)

Od dob kovidu se mezi lidem nachází vyvíječe ozonu a UV lampy.
Vyčistit koupelnu ozonem (pozor přečti si návod) a pak omýt strop něčím proti plísni.
Ozon/UV načasovat na dobu, kdy nikdo není doma a po vypršení časovače se vrátit, nadechnout a vyvětrat průvanem. Odklidit kytky a domácí mazlíky mimo dosah ozonu.
Pak strop vymalovat a do nátěru přimíchat tzv. chytrou houbu co žere plíseň.
S polepem v nájmu bych byl opatrný.
A hlavně koupelu VĚTRAT.
Zkontrolovat větrací mřížku jestli není zanesenená, ev. větráček zda funguje. Tam to bude taky hodně "žít".
A možná by pomohlo po koupeli pouštět normální větrák na stojánku.
Paneláková koupelna je dost mrtý prostor co do proudění vzduchu.

Plíseň odstranit zředěným SAVEM. Nutno se smířit nějaký čas se zápachem po chloru, netrvá to dlouho,lze vyvětrat. Ale jak bylo uvedeno, je potřeba v rámci možností větrat, jinak se plíseň objeví znovu a může se objevit i na případném polepu něčím.
O nějakém polepu tapetami nebo jinými materiály by se chtělo poradit s majitelem, jestli bude souhlasit.
Pokud by vyvíječ ozonu byl k dispozici, (no, každý to nemá), neškodilo by občas ho v koupelně použít preventivně. Pozor, ozon je jedovatý.

Na spáry v koupelně je to výborný, ale jestli je tý plísně víc, tak nevim, jestli to zabere.

Jinak oproti návodu doporučuju nechat nastříkané 24 hodin a až potom to otřít. To se dobře řekne, ale pokud v místě člověk trvale žije, tak se to špatně realizuje. Každopádně nechat to 4-5 hodin vůbec nezabralo. Takže jako ideální vidím nastříkat a odjet někam na víkend.

Ten Primalex Mykostop, je to dobrý?

Jedna známá má problém s plísní na zdi v paneláku (10. patro) a kámoš zase v cihlovém domě (4. patro), jestli by jim ten nátěr nepomohl? Mě to tak napadlo, nevěděl jsem, že něco takového existuje. Osobně naštěstí vyjma koupelny v bytě kam jsem se přestěhoval a minulý majitel koupelnu neodvětrával a tudíž tam byla plíseň, kterou jsem pořešil tím protiplísňovým Savem, žádnou další přímou zkušenost s plísní nemám.

Zatím nevím, dělal jsem to prvně před 14 dny a tak čekám, jestli to nevyrazí znova. Byl to jen velký flek v rohu, stěna panel s nátěrem Duvilaxem, pak vápenný štuk a vymalované dost dávno nějakým obyč.Primalexem. Takže nic moc vrstva a do betonu se to asi ani nezažralo. Škrabat a štukovat se mi to nechtělo, tak jsem to zkusil takhle.