Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyvrtat do dřeva otvor?

Dobrý den,
Snažím se do dřevěného špalíku v průměru asi 10cm vyvrtat sukovníkem 40mm díru. Vrtám to do čela, tedy po letech. Vůbec to nejde, uhyba to. Zkoušel jsem to převrtat 3mm vrtakem, nepomohlo. Poradí mi někdo, jak to udělat? Díra má být asi 18mm hluboká, na tzv. Čajovou svíčku.
Díky.

Metrifle ti popsal jakým strojem a já ti řeknu, že ty čínské sukovníky za moc nestojí. Osobně když jsem potřeboval vyvrtat větší množství otvorů o větším průměru, tak jsem kupoval sólo sukovník a cena byla okol 500,-Kč.