Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno O2 tv vypadávání barev

Dobrý den , mám problém s příjmem O2 TV po aktualizaci na android ( vyzkoušeny již tři různé setboxy) mi se mi po náhodné době rozhodí barvy na TV Philips do modra , nekdy se sami vrátí , jindy musím přepnout vstup do televize a vrátit zpět , nebo vypnout a zapnout set box ( asi mezi sebou vazbí) televize má taky android ale nemá dostatek paměti na aktualizaci . hledám tedy možnost jak nazbu přerušit . redukci z HMDI(jiný výstup set box nemá) na scart, nebo S-video ( pokud jde i se zvukem) u přechodu z HMDI na VGA nemáme zvuk . neřešil někdo stejný problém . děkuji

po aktualizaci na android ( vyzkoušeny již tři různé setboxy) mi se mi po náhodné době rozhodí barvy na TV Philips

Úplně jsem nepochopil, kde jsi ten Android aktualizoval? A z jaké verze na jakou?

Používám O2TV na PC, mobilu i televizi a problém s barvami nemám. Místo settopboxu jsem používal Chromecast, pak to O2 zatrhlo, tak jsem přešel na Xiaomi Mi Stick 4K.

Jestli je to "do modra" to co myslim ja, tak to je obecny problem philipsich tv. Totez jsem kdysi resil, ale u pripojeni z pc, nelibil se ji po nahodnem case barevny prostor a bylo ho nutne nastavit v ovladaci grafiky na pevno. To ovsem u android boxu jednoduse fakt neudelas.
A nevim, proc se trapis s debilnim boxem od o2, kdyz muzes pouzit jakykoliv jiny android box, aplikace jde oficialne do vetsiny a neoficialne prakticky do kazdeho. I do tv bys ho dostal, kdybys dal pryc tu jejich aplikaci a nacpal ji tam pres apk. Aktualizaci k nicemu nepotrebujes, funguje i tri roky stara verze.

A co vypnout nějaké ty hdmi fičury, nevim jak se jim říká (viera-link, d-link, hdmi remote), prostě aby si televize brala jen obraz a zvuk. Teda pokud je to tím propojením.
Kdyby byl obraz dorůžova nebo do zelena, řeknu, že to nestíhá hdmi kabel, pak pomáhalo snížit přenosové pásmo (nejméně nápadné je snížení barevné hloubky ze 32 na 24 nebo 16 bitů, ale může se sundat i rozlišení). Tohle jsem řešil u 15 metrů dlouhého hdmi kabelu, a podařilo se mi najít kmpromisní nastavení (nechtěl jsem se vzdávat ful-hd, ale polovina barev ničemu navadila).

Převodníky HDMI na VGA mívají i zvukový výstup, a televize zase zvukový vstup, i když často společný pro všechny vstupy (kromě VGA i DVI a nebo dokonce i S-Video a jiné, snad jen scart má vstup zvlášť). Na druhou stranu tyto převodníky bývají celkem levné.

v set boxu jsem nic k vypnutí nenašel a po snížení rozlišení v televizy efekt nezmizel a náhodně skočí barvy do modra . kabely jsem vyzkoušel čtyři různé i vstupy jsem vyzkoušel všechny tři co na televizi jsou i odpojit všechny ostatní zařízení připojená přes HMDI i scart vstup . redukci na VGA co mám k monitoru jsem připojil a jde jen obraz bez zvuku , jediný vstup zvuku je cinc, zkusím sehnat redukci která má navíc zvukový výstup a uvidím zda to bude brát přes tento vstup. moc děkuji za náměty. myslel jsem že by to vyřešil nějaký filtr jako do antény kterou rušil internet 4G. stačí opravdu vytáhnout kabel a zasunout zpět, nebo vypnout a zapnout setbox, případně přepnout vstup HMDI 1 na HMDI 2 a znovu vrátit a naběhne OK. děkuji