Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvrtani šroubu z druhé strany

Ahoj prosím o radu: potřebuji odvrtat či jinak odstranit samořezné šrouby (hrubé asi 5mm), které jsou nyní zařezane skrze 2 železné pláty o tloušťce cca 4 a 5mm. Potřebuji je odstranit z jejich řezné strany, k 6ti hrannym hlavickam se v určitých případech již nemám jak dostat takže musím zespod. Pokud by se mi nedařilo je vytočit(ale to udělám jen po hranu díry), případně přebytek odrezat flexou a zespod odvrtat celé šrouby (čím nejlepe odvrtat, obyč ostré vrtaky do oceli?) tak co vás napadá, abych šrouby odstranil? chemie apod.? Rozpočet mám k tomuto poměrně neomezený a potřebuji v pondělí úspěch. Děkuji moc

Ještě před protočením vezmi flexu se slabým kotoučem (1 mm) a udělej si do nich zářez na šroubovák. Pak to postříkej nějakým uvolňovacím sprejem, pomocí nějakého sklíčidla vytočit až k desce a pak slabým šroubovákem v díře. Hodil by se na to nějakej ruční kolovrátek se sklíčidlem.