Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomaluběžná ruční elektrická vrtačka

Vlastním vrtačku z NDR, vývod Morse kužel 2, dají se tam vložit vrtáky až do 31,75 mm, výkon 1250 W, rozsah otáček 35-140 a 120 - 480 ot/min. Vrtačka asi dosloužila a koukal jsem po nějaké podobné ale bohužel jsem na netu nic nenašel. Ptám se zda se něco podobného prodává či se dá něco takového za rozumné peníze někde sehnat.

Mám též normální stojanovku a na tuhle stojan, vrčí jak šroťák ale když je něco většího co se nevejde do dílny tak ji vytáhnu i se stojanem. Vrtám s ní jen občas ale udivuje mě že v dnešní době se nedá asi nic podobného sehnat.

Jediné co se tomu (z toho co znám) trochu podobá je magnetická vrtačka, ale tam nemůže být ani řeč o "rozumných penězích". Zkus napsat poptávku Svobodovi (strojesvoboda.cz), má toho na skladě mnohem víc než co zveřejňuje na webu.

Vyráběly se podobné vrtačky i u nás.Dvouruční ,kužel morse 2.vrtáky se vyrážejí s předpětím trapézovým šroubem, a následným úderem.Šoub zároveň slouží jako opěrné madlo při vrtání.Jsou jednorychlostní ,pomalu běžné tuším 600ot. za minutu.Musel bych se podívat.Používaly se hlavně při venkovních montážích kovových konstrukcí.

Asi ano ale nemají vývod na Morse kužel a 2 rozsahy otáček 35- 140 a 120-480 ot/min. Ty novější vrtačky mají i levý a pravý chod a o dost vyšší cenu oproti té která to nemá. Díky tomu je můžeš využít i na strojní řezání závitů (samozřejmě že vrtačka při tom musí být ve stojanu).:-)