Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stržený závit u stipaciho trnu

Ahoj, prosím o radu strhnul se mi nejspíš závit na hřídeli na cirkularce, kam jsem namontovat stipaci trn, a ten nyní nejde vymontovat - protaci se. Při štípání se tam zaseklo několikrát tvrdé dřevo, tak mám podezření ze to poničila zavit. Prikladam foto. Mate někdo nějaký tip jak trn vymontovat? Dekuji.

Změř šuplerou sílu podložky, sílu matky, sílu pilového kotouče a připočti k tomu kus závitu co "koukal za matkou". V tom místě to uřízni jak tady píše jim bim. V trnu ti asi zůstane nějaký kus závitu možná to bude stačit na další používání nebo se to bude muset protáhnout víc. Zbytek, který zůstane na hřídeli opatrně rozřízni na dvě poloviny z každé strany v ose hřídele a uvidíš na čem budeš. Buď bude stačit závit na hřídeli opravit pilníkem (závitník na levý závit o takovém průměru nepředpokládám, že vlastníš). Pokud bude závit na hřídeli stržený k nepoužití, tak hřídel rozebrat až na čistou osu, závit navařit elektrodou a nechat vysoustružit nový závit. Dřív by se to řezalo autogenem.