Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skleník - makrolon dát zvenku nebo zevnitř?

Dobrý den, kamarádovi budu dělat skleník . Má železo i makrolon již doma, proto diskuze ,, sklo /makrolon, železo
/ hliník, vyrábět / koupit hotové atp je mimo mísu. Potřebuji jen radu , jak dát makrolon. ,, zvenku, nebo zevnitř " ? Viděl jsem obě varianty. Mě připadá lepší do rámu z profilu L a T z venku, mysím , že i z důvodu toho, že vevnitř je samozřejmě větší vlhkost a větší pravděpodobnost výskytu řas v dutinkách makrolonu. Jak to máte vy? Děkuji za Vaše zkušenosti.

Změna předmětu, původně: Skleník (host)

Nejde ani tak o vlhkost jako o zatížení sněhem v zimě. Pokud by neležel kraj na profilu a byl jen přišroubován bude mít při zatížení tendenci k vytrhávání v místech přišroubování. Konce dutinkového polykarbonátu se mají uzavřít lištou, která se k tomu účelu prodává. Levnější řešení je zalepit to nějakou páskou.

Konce dutinkového polykarbonátu se mají uzavřít lištou, která se k tomu účelu prodává.

Dal jsem makrolon na pergolu.
Kraje jsem olepil k tomu určenou páskou s větracími otvory a přes to nasunul U profil k tomu určený.
Po pár letech páska zteřela a na krajích dutinek vyrazil mech.
Takže tolik k origo příslušenství.