Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím lepit nový obklad na původní?

Budu částečně rekonstuovat koupelnu jen v prostoru sprchového koutu. Chci na stávající obklad (lesklá gazura) nalepit nový. Nechci stávající odstraňovat z více důvodů. Jakým lepidlem mám lepit nový oblkad, aby dobře držel na původním? Je potřeba staré obklady nějak zdrsnit, použít nějaký můstek, nebo můžu rovnou lepit standartním lepidlem na obklady bez jiné přípravy?

Pokud nechceš stávající obklad odstranit, bude potřeba ho zdrsnit či lépe vybrousit glazuru aby nové obklady pevně držely. Samozřejmě za předpokladu, že ty staré drží taky pevně. Pokud to neuděláš nebo ty staré pevně nedrží, časem to odpadne.
Co se týká lepidla, moc neporadím. Já kdysi kupoval v Hornbachu lepidlo DenBraven. Lepil jsem novou dlažbu na starou na balkoně a drží to dodnes.

Ale prd. To je jen móda furt něco patlat. Navíc na glazuře je nějaký adhezní můstek (=povrchová penetrace) zcela naprd. Prostě udělat do toho flexou s diamantem zářezy a rovnou nakydat flexi lepidlo. To drží suprově i na montérkách a zednické lžíci.

Zrovna tento týden, v práci máme maníka, co nám opravuje dlatbu v dílně. A tvrdil mi, že kvalitní adhezní můstek je perfektní volba na nalepení dlažby na dlažbu. Je to drahé, ale vynikající. jeho slova. 5 kg kýbl stál loni na podzim cca 990,- kč, dnes bude dražší.