Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V čem může být problém u myčky Whirpool?

Dceři přestala fungovat vestavná myčka Whirpool. Je totálně mrtvý displej a nic nefunguje. Vzhledem k tomu, že v ní zřejmě "řádila" myška (izolační filc nahryzán a bobky) tak jsem předpokládal, že jde o uhryzání kablíků. Ale po kompletní prohlídce a proměření jsem zjistil, že vše je OK a síťové napětí jde až do řídící desky, v kazetě na panelu. Tu desku jsem z horní strany prohlédl a nezjistil nic podezřelého. Spodní stranu jsem nemohl zkontrolovat, kazeta s deskou mi nešla vyjmout, i když jsem odšrouboval šroubek, který ji má držet. Asi je nějak přilepená k desce panelu. Takže zde jsem skončil, abych něco více nepoškodil. Musí to být někde v tom napájení, v napájecím dílu, je to úplně "mrtvé". Ale ten napájecí díl je asi ze spodu desky, shora není nic vidět, tam jsou pouze součástky a relátka systému. Schéma nemám a ani přesný typ myčky. Pouze údaje na té řídící desce. Zde je uvedeno - (jeden popis menší) - Delta 2955003810 a druhý (trochu větší) - Whirpool 10669042 REV A.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? A nevíte, jak sejmout tu kazetu z panelu? Je to přilepené?
A kde by mohl být ten napájecí díl, měl by tam být určitě nějaký spínaný zdroj malého ovládacího napětí. Dík za reakce.
Přikládám pár fotek řídící desky.

Pokud se k tomu dostaneš z druhé strany tak vezmi horkovzdušnou pistoli a nahřej to. Oni většinu desek dávají na ty tavné tyčinky. Je tam problém, že nevíš kolik je těch "bobků" a kde se nalézají. Teplotu tak na 150 stupňů. Neber to ale jako dogma nejsem elektrikář, jen jsem něco podobného rozebíral pod "dohledem" dvou elektrikářů.:-)

No, právě že se k tomu, ze zadní strany, nedostanu. Ta deska je v takové plastové "kazetě" a je v ní velice pevně. A nedostanu se ze zadní strany, ani k té desce , ani k té kazetě, co je v ní deska umístěna. Pouze shora. A shora žádné šroubky, které by tu desku v kazetě držely, také nejsou. A ta vlastní kazeta je podložená a asi i přilepená jakousi průhlednou fólií, jako by oboustranně lepicí. A drží to moc dobře a tak mám obavy, abych něco nepodělal. A nahoře je na ní (viz foto) velké množství těch tenkých vodičů k čidlům a ostatním zařízením a tak mám rovněž obavu, abych to nějak nepoškodil. Snažil jsem se něco najít na YT, ale nic jsem nenašel. :.(

Host - dík za radu. Přesný typ myčky neznám. Nejsou papíry ani štítek. Ovšem u mne to bylo uchyceno úplně jinak. :)) Nakonec dnes se konečně podařilo. Odmontoval jsem celej panel, ve kterým ta kazeta je. A tahle se vydělává tak, že na boku se musí vyhnout zarážka a kazeta má ze spodu dva háky, zaháknuté do otvorů v panelu. A po odehnutí té zarážky se kazeta posune asi o 3 mm na bok a pak jde sejmout. No, chvíli to trvalo, než jsem na to přišel.:-D
Jinak po rozdělání a demontáži jsem zjistil, že je vyhřátý jeden SMD tranzistor a jeho spoje, v obvodu z ovládacího panelu a to způsobilo zkrat a přerušení pojistky na vstupu spínaného zdroje desky. Na základě dalších dobrých rad na Poraďte, budu řešeno dle situace. Ještě jednou dík a zdravím.:-D