Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava stitu na RD

Dobry den tento tyden jsem na strese menil krov a mam dotaz jestli muzu stit opravit trarnicemi od porfixu ci ytong nebo je lepsi to doopravit z cihel dekuji za rady

Podle mne je to v podstatě jedno. Pokud se jedná o celý štít, měl bych cihly a neuvažoval o zateplení půdy, tak bych je použil. Ale s výhledem, že by byl předpoklad využití půdního prostoru pro případnou vestavbu obytných místností, pak jednoznačně porfix/ytong a i silnější stěnu. Předpokládám, že pak bude provedena omítka i v návaznosti na vnější zeď pod štítem.