Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení baterií AGM a 18650 lion

Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat ohledně domácí fotovoltaiky čistě laicky. Když mám 2 Soláry a 2x pwm. Z jednoho pwm zapojené aku pack 18650 a na druhém pwm baterie agm. Je možné je mít propojené přes vypínač. Ale

1.z duvodů rozložení energie ale jen v klidovém režimu když už fotovoltaika nenabíjí.

A i přes rozdíl že 18650 maji max proud 12,7V

AGM baterie cca 14v ale samo sebou pokud AGM baterie bude mít vhodnou kapacitu pro 18650.

Příklad AGM dobyto cca 13.2v po ukončení dobíjení a baterie 18650 kapacita 11.3v mohu je vtomto případě bezpečně propojit kvůly vyrovnání energie. A bude stačit přes vypínač a nebo radši odpínač či jistič.Nerad bych totiž vyšímy proudy pral ty 18650 bat.Děkuji.

Vzhledem k tomu, ze ove baterie maji rozdílná napětí a rozdílnou charakteristiku průběhu napětí při vybíjení, tak byvh to nedělal.
I rozdíl 0.3V znamená při přímém propojení velké proudy.

Jinak označuješ hodnoty jednotkou V, jednou píšeš o proudu, podruhé o kapacitě....