Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka aeg nekomunikuje

Myčka aeg Favorit78000VI domyla ale zůstalo vni trochu vody a je KO.Voda vybraná proveden reset,odpojeni,zapojeni do sítě a nesvíti žádna kontrolka,jako bez napětí.Najdu řidicí jednotku ve dveřích?Nebo je někde ve spodu.Stojí v aeg 3000kč,ale než ji koupím chtěl bych změřit jestli jde do ni napájení.Děkuji.

Zdravím,
Nesvítí li na myčce nic a jste si jistý, že do řídící jednotky jde proud, tak zkontrolujte obvod napájení procesoru. Je tam integrovaný obvod, odlišný od všech, má sedm nožiček a je na něm označení Viper, TNY (ten má 8 nožiček) nebo LNK. Zpravidla se zkratuje a shoří pochopitelně on, pak ochranný odpor (cca 47 Ohmů) který je zapojen do serie s tím obvodem. Je tam také tlumivka, ta se občas také spálí. Na fotech fóra k odkazu jedné z odpovědí je dobře vidět.