Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace el.bojleru se zásobníkem

Koupili jsme chatu, přívod vody je u umyvadla, wc a u dřezu. Teplá voda je řešena jen mini průtokáči na obou bateriích.
Jak složitá je instalace bojlerucse zásobníkem?

Dřez i umyvadlo jsou od místa , kde chci mít bojler, jen 2 metry na každou stranu.

Má představa je našroubovat ho na zeď, od jednoho z přívodů (jsme napojeni na sousedovic studnu z kopce samospádem) udělat rozbočku a napojit na bojler a pak z něj plastovou trubkou přivést k bateriím a zapojit do sítě. Je tam něco víc, co je potřeba vědět?
díky

Je to jak píšete, ale co vás k tomu vede?
Pokud se nesprchujete, bude stačit na dřez a umyvadlo docela malý boiler, z praxe netlakový 10l s volným přepadem, kde se teplá voda pouští jako studená do boileru. Mám takový boiler na chalupě v kuchyni, kde se nemyje nádobí, je tam myčka, a při běžném vaření je spotřeba 24kWh za měsíc. (Podle mě víc za trvalý provoz než za spotřebu. Horká voda do vaření se ohřívá v konvici).
Tlakový boiler s výtokem přes pákové baterie vyžaduje na vstupu jednosměrný přetlakový ventil s odkapáním někam do odpadu.

Při vypouštění na zimu je snadné u tlakového boileru otevřít zpětný ventil, ale u malého netlakového se musí vymontovat před instalací. Rozhodně tomu věnujete pozornost!