Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Powerbanka - nabija sa a zaroven aj nabija

Potrebujem zalohovat napajanie maleho zariadenia, najjednoduchsie mi prislo pripojit ho na powerbanku. Ale ta musi vediet napajat zariadenie a aj sa sama sucasne pripadne nabijat, ak by po vypadku bola ciastocne vybita. Je to standardna funkcia , alebo musim hladat konkretny powerbanku, ktora by taketo nieco zvladla?
Staci mi nejaka mala , kludne aj 2000 mAh, pripadne aj mensia. zariadenie by malo odber tak do 100 mA.

Toto mám vyřešeno tak, že jsem zařízení (mobil, připojený na peager PG 03, pro DO zapínání topení chaty pomocí prozvonění a i hlídání objektu) připojil trvale na článek LiIon 18650 (3,7V/ 3000 mAh) a ten zase trvale napájím - dobíjím (vlastně je paralelně připojeno k tomu napájení mobilu) zdrojem s přesně stabilizovaným napětím 4,2 V DC (max. přípustné napětí pro LiIon). Takže mobil je napájen vlastně trvale ze síťového zdroje toho dobíjení článku a v případě výpadku napětí sítě je mobil udržován v provozu a napájen pouze z článku. Po obnovení napětí v síti se pak článek dobije. Paeger mi pak rovněž, pomocí čidla, přes tento mobil, signalizuje formou SMS, na můj osobní mobil, pokud by došlo "k narušení objektu". ;-)
Už mi to takhle funguje cca 3 roky bez jakéhokoliv zásahu.