Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení PPR armatury

Dobrý den,

vážení kolegové, potřeboval bych poradit se způsobem sestavení PPR trubek v úhlu 90°, na obrázku je možno vidět můj zamýšlený způsob realizace. Tento systém potrubí bude sloužit filtraci velkého akvária, konkrétně se na obrázku úseku tohoto potrubí nachází zapojení teplotní sondy (obsahuje mosaznou základnu, kterou prochází kabel, základna má 1/2" vnější závit) přes přechodku z vnitřním 1/2" závitem a následné napojení na T-kus. Má otázka zní, zda se nebude voda zadržovat v tom slepém úseku dole, jestliže voda proudí ve směru šipky s průtokem 1500 l/h, jedná se o trubky PPR 20. Mám obavy, že při tomto zapojení se bude voda ve slepém úseku shromažďovat a kazit se. Uvažujme, že napojení kterýmkoliv jiným způsobem (T kus se závitem v průběhu trubky aj.) nejsou možné. Bohužel nerozumím pohybům vody v záhybech potrubí :-). Děkuji Vám za odpovědi.

Nejsem odborník, ale při vyplnění pomalu celého průřezu teplotní sondou a průtoku 1500 litrů za hodinu se při nejhorším prostor v tom "slepém střevě" časem zanese buď nečistotou nebo vodním kamenem. V dotazu se totiž nepíše zda voda protékající tímto potrubím bude už filtrovaná či ne.:-)