Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Těsnění kouřovodu

Ahoj,
potřebuji vyřešit dotěsnění víček čistících otvorů na kouřovodu. Trubky jsou ocel tloušťky 1,5mm průměr 130mm, všechny díly jsou značky Moratis, koupeno převážně v Bauhausu (nastavitelné koleno na eshopu).
Stavitelné koleno:
https://kamnarina.cz/kourovody-o-130/3073-koleno-cist-0-90-stavitelne-130-mm.html
Koleno 90 (jiný průměr, jen pro představu):
https://www.bauhaus.cz/koleno-kourovodu-21753208

Problém je, že ta víčka jsou křivá a někde odstávají, mezera je cca 0-2mm. Jak tohle dotěsnit? Kamnářskou samolepicí šňůru tloušťky 2mm tam nenacpu, protože víčko má z jedné strany takové packy a tam to drží fakt fest, šňůra se tam smekne. Nebo to netěsnit vůbec a počkat až se to zanese sazema? Je to úplně nová instalace a kamna jsou v interiéru, takže do místnosti to kouřit prostě nesmí (v kotelně by se to snad chvíli dalo vydržet).

Jak tohle řešíte? Je na to nějaký grif? V kamnářském obchodě mi řekli, že ta víčka prostě doléhají a nic se tam nedává, takže je to asi kus od kusu, ale kvůli tomu nebudu kupovat nové trubky.

Zdar a díky

Jak vysavač ? Komín a kouřovody musíte projet štětkou a když ji budete vytahovat , tak určitě nějaké saze vypadnou . Klasicky oddělám kouřovod a komín ucpu koulou novin . Vyčistím komín a koulu vecpu do komína kde ji dole vytáhnu . Kouřovody venku vyčistím štětkou . Jak bylo dole psáno , v nejhorším to zalepte tím kamnářským tmelem . Tím se lepí klasické litináky a tudíž je na to stavěn .

https://www.youtube.com/watch?v=09MsxdvYcOQ&t=852s

Ale bude to v interiéru , tak musíte dávat ten tmel s citem , at to vypadá slušně :-)

Za video díky. Ono evidentně záleží na vlastnostech toho tmelu, já mám tento:
https://denbraven.cz/produkt/kamnarsky-tmel/
už jsem s ním dělal něco na krbu a dojem to na mě neudělalo - po celkem krátké době se vydrolil, on totiž úplně vytvrdne. Navíc po vypálení se z černého tmelu (je o dvacku dražší než bílý) stane šedý až bílý:-)

K tomu vysavači: komín se dá čistit taky zespodu - nemusíte lézt na střechu. Dělá to tak kominík co chodí k nám. Má štětku a k tomu takové pružné nástavce asi metr dlouhé, které se na sebe šroubují. Postupně je tam zasunuje až narazí na stříšku na komíně a pak jede zase dolů. Přitěsňuje to nějakým molitanem a jak je vytahuje, tak u toho vysává vysavačem, takže saze kolem nelítají. Je to dost čistá práce. Co spadlo dolů, vybere dolními dvířky na komíně. Vím, že to ale takhle všichni nedělají, asi je prostě šikovnej.