Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gumová flexibilní hadice

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo neporadil s nákupem hadice. Potřebuji opravdu flexibilní hadici o průměru okolo 30mm - když tak si nějakou redukci vytisknu. Jedná se mi o odsávání pilin z hobby frézky. Takové hadice jsem viděl v pračkách - většinou na čerpadle pro odpadní vodu. Jen zkrátka nevím, kde ji sehnat v délce 1 metr. Koupil jsem na netu hadici, která má sloužit pro solární ohřev vody pro bazén či co - v popisu byla zmínka, že se jedná o opravdu flexibilní hadici, ale to co přišlo, s tím bych ubil snad i vola. Ještě mě napadlo použít flexi hadici co se dávají třeba do dřezu, ale to mi taktéž nepřijde flexibilní. Děkuji za jakoukoliv radu

Nejlepší "flexibilní" hadice, lehké a opravdu flexibilní, jsou, jak už zde bylo řečeno, hadice od vysavačů. Osobně jsem si jich sehnal více starších (sběrný dvůr/kontejner) a po spojení více hadic, pomocí kousků PVC odpadní trubky (tuším že 35/40 mm) a utěsnění mamutem, je používám na odsávání kalu z bazénu. Jsou podstatně vhodnější než originální bazénové. ;-)