Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tecuca klima - vyjadrenie technika

Prispevok asi sem, aj ked sa nejedna o byvanie.
Miestnost 1,6 x 1,2 m, okno asi 40 x 40 cm.
V miestnosti klima bezi nonstop, nastavene 22 st, je tam ups, server ktory robi uz len printserver, a male NASko.. Dvere niesu vzduchotesne.

Zacala tiect resp kvapkat voda z vnutornej jednotky. Sudim na upchaty oddtok kondenzatu.

Vyjadrenie technika fy Najklima:
Nestiha odtekat kondenzat, pretoze mate prechladenu miestnost. Miestnost je mala na taku klimatizaciu, musite nechavat otvorene okno.

Neviem co si mam mysliet.

Citat s porozumenim, myslel som odpoved na to, ze kondenz nestiha odtekat lebo je prechladena miestnost (prechladena napriek nastavenej teplote) a je potrebne nechvat otvorene okno pri pustenej klime . . . . co sa mi zda ako zjavny nezmysel

Asi si nerozumíme. Výkon klimatizace může být předimenzovaný nebo naopak poddimenzovaný, případně nevhodný typ pro tvůj účel, atd. Klimatizovaná místnost by taky asi měla splňovat nějaké parametry.

Ale když se chceš místo odpovědi radši dohadovat, tvoje věc.

Vykon klimatizacie je jasne ze doporucovany podla m2 resp m3.
Ak kupim mensiu, tak pobezi stale naplno a neuchladi na pozadovany stupen, takze mozno predpokladat ze odide coskoro, ale ak kupim niekolkonasobne vacsiu, co sa stane? Klima pobezi povedzme par minut kym vychladi miestnost na pozadovanu teplotu a potom sa vypne, resp. pobezi len ventilator . . . . ak teplota stupne, zase sa zapne. Alebo vari nie?
Okrem toho, jedna sa o klimu s dvomi vnutornymi jednotkami, jedna v tej malej miestnosti, druha asi v 4nasobne vacsej . . .
A ako moze byt miestnost prechladena, ak nastavim klimu na 22 ? To sa tam uplatnuje nejaky fyzikalny zakon o ktorom neviem? Mozne to je . . .
Nehladiac na to, ze ak sa miestnost nevetra, tak vzdusna vlhkost obsiahnuta vo vzduchu skondenzuje a potom uz by sa teoreticky nemal kondenz vytvarat (pri dokonalom tesneni a pod). Co samozrejme pri otvorenom okne zhorsi podstatne situaciu co sa tyka tvorby kondenzu, nakolko do miestnosti sa bude dostavat vzduch zvonka . . . Alebo nemam pravdu?

Mysli si, že to není zase až takový odborník. Pročisti odtok a spraví se to. To se stává, když je klimatizace puštěná furt. Nestačí to vyschnout a bakterie vychcípat, tak tam udělají plak a takový sliz.

tak tam udělají plak a takový sliz.

tak to dělám dobře, že to vždycky nahlásím na údržbu a dál se do toho nemontuju.

podstropní klima asi 2.5kw, ty zařízení mají tak 1kw, možná víc, okno ven naštěstí nevedem.
když je všechno při odstávce vypnuté, zchladí se to pod 20'. když klima zdechne, vytopí si to ty krámy na jaře snad na 35'.

moje údržba: pozoruju zvenčí teploměr, jak je tam.