Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lakování karoserie

Zdravím

chtěl bych se zeptat nějakého lakýrníka... opravoval sem na autě orezliny, klasika, vybrousit, kit, plnič, barva lak...

poslední fáze byl trochu problém. 3 spreje barvy byly akorát, ale 3 spreje laku na to už nestačilo a místama je ten lak slabej a na dotyk je cítit ještě hrubá struktura metalízy (takže nemůžu leštit). 24 hodin už tuhne, ještě den dva a bude už pěkně zatvrdlej... můžu to nalakovat bezbarvym znovu aby byla silnější vrstva i po tom zatvrdnutí? Trochu se teď bojim abych to neposral ještě víc a nesloupalo se to pak.

Řešení:

Kde jste na to přišel,metalíza se lakuje do živého,takže na né úplně zaschlou metlu se nanáší krycí lak,kdo to takto nedodrží,nebo propásne správnou dobu,tak to můžete vidět na spoustě i poměrně nových aut jak jde vrchní lak dolu.Tady u nás se to stalo někdy před dvaceti lety,jedna firma nakoupila několik Citroenů a na základě špatného lakovacího postupu to dělalo přesně tento jev.Samozřejmě neuznali reklamaci.Toto není z mé hlavy,ale souseda profíka na autolaky.:-)

Lakoval jsem blatník a prahy... blatník až druhý den, na zcela zaschlou barvu.
Prahy jsem udělal ještě ten den, ale bylo horko a mam pocit že zaschnout barva také stačila kompletně.

Takže to zatim asi nechám jak to je a budu počítat s tím, že časem bude třeba přelakovat.

Díky, příště se rovnou pujdu ptát profíka, než něco začnu dělat. Aspoň na zimu je to ošetřené a další rok to udělám lépe.