Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řešení stropu ve starém domě

Dobrý den,

ráda bych se dotázala na řešení následující situace.
Máme starší dům, kde v patře je strop a zkoseni řešeno rákosem s malou vrstvou omítky. Dům probíhá celkovou rekonstrukcí.
Chtěla bych poradit nejlepší řešení na strop a zkosení aby nebylo nutné dávat všechen rákos pryč. Zatím jsme uvažovali nad palubkami. Existuje i nějaké jiné řešení, s tím, aby nevznikly spáry (sádrokarton možný neni).

Moc děkuji za odpovědi.

Totéž jsem řešil v mém domku. Rákos patrně nahazovali čarodějové. Mi se to nepodařilo ani náhodou, aby tam malta držela. Řešil jsem to tak, že jsem rákosový strop nechal osudu a na něj dal sádrokarton. Když to někdo umí, spáry nevzniknou ale já ještě na to lepil tvarované kazety z polystyrénu. Proč by nebyl možný sádrokarto? Krásně se zavěsí profily na původní strop. Považuji za ideální řešení. Samozřejmě, lze místo sádroše dát palubky, také se musí do stropu přišroubovat na lišty.