Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastrik jiz sestavenych palubek

Ahoj, mam dotaz, na ktery si vazne nedokazi odpovedet. Rekonstruujeme starsi RD, kde v celem hornim patre jsou na strope palubni desky. Vubec se nam jiz svym vzhledem (predevsim barvou) do noveho interieru nehodi, tudiz jsem uvazoval o jejich strhnuti a nasledne oprave stropu. Dnes nas ale napadlo, jestli by palubky nesly prestrikat barvou? Zamerne pisi prestrikat a ne prelakovat, protoze lakovanim bych stravil tyden. Palubky vypadaji velice hezky, jsou ale jiz lakovane. Brousit je samozrejme nechci take, tzn. pokud by nejaky nastrik udelat sel, musel by byt proveditelny na puvodni lakovani. Chceme, aby byl strop bily. Je nam asi jedno, jestli by to byla bila lazura, nebo barva. Posilam i fotku pro lepsi predstavu a predem vsem moc dekuji za rady a tipy :)

Aha, tak to jsem zase o neco chytrejsi :) U tech barev ale vetsinou nenachazim info o jejich viskozite. Ta strikaci pistole z lidlu ma udanou nejakou maximalni. Bude mi to po nejakem eventuelnim naredeni stacit, nebo radsi zainvestovat do lepsi pistole? Jeste jednou diky

Údaj o viskozitě vám stejně neřekne, jestli to vaší pistolí půjde stříkat s jestli to taky bude ke koukání. A stříkat strop není úplně snadná práce. Lze to naválečkovat latexem, ten drží na naprosté většině podkladů. Ale stejně počítejte s tím, že palubky budou pracovat a v bílém nátěru (jakémkoliv) se objeví tmavé praskliny.

Splni, ale budes to delat mozna dyl nez stetcem s vetsi spotrebou barvy a kdyz naprosto dokonale nezakryjes uplne vsecho vcetne sebe, budes mit vsude mikrokapky. Navic smerem nahoru se ti to bude delat extra blbe. Tohle je tak na nalakovani lavicky, ne na strop.

Co jsem si všiml, tak fasádní barvy drží prakticky na všem.
Kolik toho je, že se chceš vyhnout ruční práci? Např. 100m2 není žádná velká plocha. Za dva víkendy je vymalováno
Plochý štětec, široký jako palubka a bude to odsýpat.
Výhodou je, že si všimneš event. kapiček, a štětcem je rozetřeš.

Zkousel jsem cvicne delat to balakrylem, ale ta barva je hrozne husta a stetcem se to roztira fakt tezko a nechavalo to hrozny smouhy, jen fakt tezko slo mluvit o souvisle vrstve. Mozna s tou syntetickou barvou by to slo lip? Nevim, nejsem moc odbornik :)

Prave ze je, precist znovu ;-) Natrit to rychle a cenove dostupne tak, aby to nejak vypadalo je proste nerealne. Zvlast na leskly podklad, priprava povrchu je vetsinou pracnejsi nez nater. Mozna fasadni akrylatova barva by mohla valeckem jakz takz jit. Jak spravne pise mire, syntetika v obytne mistnosti bude smrdet nekolik tydnu a sadros by byla urcite estetictejsi a min pracna varianta.

Zkuste použít váleček, nedělá šmouhy a vytvoří trošku plastický povrch, takový jemný pomeranč. A zapomeňte už konečně na tu syntetika, na stropě se prostě nesleje, to byste musel být fakt zkušený borec natěrač 🙂. Smrdět to bude minimálně čtvrt roku. Zkuste zapřemýšlet nad sádrokartonem, za dva dny hotovo a nebudou praskliny mezi palubkami. Uf, nikdy bych nevěřil, že někomu budu radit sádráč, ale tady by to bylo nejlepší řešení 😥

Záleží na velikosti sražení hrany, do dvou, tří milimetrů to s delším chlupem válečku půjde. Jen ten výsledek pořád nebude profi kvalita. Odmastit jarem, lehce zdrsnit smirkem a natřít latexem. A připravit se na to, že při první změně vlhkosti se začnou objevovat mezi palubkami praskliny. Ale pokud to má k něčemu vypadat, tak tohle všechno je jen hledání slepých cestiček.