Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Víčko na velkou krabici

Zdravím,
mám nad dveřmi velké krabice, kde jsou pospojované kabely. Mám k nim víčka s trnem, ale nedosáhne to na závit v krabici. Z jednoho eshopu mi napsali, že jiná víčka na velké krabice neexistují. Je jiné řešení, než tu krabici přesekat?

Díky

Dobrý den,pokud to je jen o kousek kratší,závitovou tyčku ohřát zapalovačem a pozvolna natáhnout,nebojte se,nahřát v délce aspoň dvou centimetrů a více,natáhnete i o dva centimetry na délku,nechat vystydnout a našroubovat,běžná elektrikářská rutina.Toto se stává,když někdo dá hluboko krabičky,nebo nahodí více malty.:-)

Většinou kouká v krabici kus trubičky se závitem. Vzít kus plastové trubičky či hadičky s vnitřním průměrem odpovídajícím trnu nasadit na trn, konec nahřát a nasadit na ten kus trubičky se závitem. Další možnosti jsou v předešlých příspěvcích.

Zkus sem dát fotku. Pokud možno i s rozměry. Svého času jsem se doma v elektrice šťoural a nesetkal jsem se s tím, aby na krabici nešlo našroubovat víčko.
Napadá mne, jestli se v tom předtím někdo šťoural, ten výstupek se závitem v krabici mu z nějakého důvodu překážel, tak ho uštípnul.

V průběhu let došlo ke změně, nová víčka do starých krabic nejdou. Alespoň u malých krabic (KP68) tomu tak bývalo. Navíc se ty krabice dřív dělaly ve dvou hloubkách. Dneska je na trhu nepřeberné množství krabic od různých výrobců, které jsou navzájem nekompatibilní, až je s podivem že se zachovala rozteč šroubků pro přístroje.
Jsou v zásadě dvě možnosti. Buď prověřit bazary, jestli tam nemají starší vzor, nebo koupit víčko na šrouby (případně sávající víčko provrtat (ten průměr ale max 3 mm, 3,5 je moc), což považuju za prasárnu, ale účel to splní).