Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Registrace nového auta

Zdar,

prosím, jak je to s registrací nového auta na registru vozidel. Tady píšou:

Poté, co dojde ke koupi nového auta, je nutné se neprodleně dostavit k registraci a provést registraci nového vozidla do evidence vozidel. Nový vůz získá zelenou SPZ, kterou může používat maximálně 10 dní, slouží však výhradně k transportu auta na příslušný úřad.

Na registr vozidel musím teda jet s tím autem? Oni tam to auto kontrolují? Já myslel, že je to jen administrativní krok, že tam dojdu bez auta, zaplatim za registraci, dostanu značku a až ji nandám na auto, můžu jezdit.

Ještě bych potřeboval vědět, jestli mi značku vydají hned?

Díky.

Všem dík. Bylo to yřízený během hodiny. Ráno jsem zašel na registr, sice trochu fronta, ale nic hroznýho, předložil žádost, zaplatil 800Kč a za 10 minut mě vyzvali znovu k okýnku a předali mi značky. Zbytečný si za to připlácet u prodejce aut.

Dělám to stejně. Na mé poslední STK někdy na začátku 90 let kvůli mě zasahovala policie a při poslední návštěvě odboru ohledně vozidla jsem podával stížnost primátorovi. Následně mě vedoucí odboru odchytil ve městě, proč jsem si na ně stěžoval. Tak jsem mu řekl, že takové předbíhání a bordel jsem nezažil ani před rokem 1990, kdy jsem s ním mimo jiné spolupracoval na kontrolách nákladních vozidel našeho podniku. Pokud to jde tak s úřady pouze koresponduji písemně v listinné podobě, jelikož pak musí celou moji stížnost přepsat (nemohou ji kopírovat elektronicky) a to je bytostně štve.