Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkoustová tiskárna Epson XP-6000

Moc a moc Vás prosím dobří lidé, poraďte mi prosím, co dělám špatně. Paní si tiskne fotky z výletů a fotky jsou víc než KRÁSNÉ. Jenže i po více než týdnu se při doteku mažou (černá barva) a jsou od nich špinavé prsty. Tiskárna má dvě cartridge (kromě 3 dalších – barevných) s černou barvou. Jedna je obyč. a druhá FOTO. Když si v PC (při tisku) nastavila kvalitu FOTO, tak to údajně nechtělo tisknout. Proto používá kvalitu jinou, kde se patrně cartridge černá FOTO neuplatní – také neubývá. Může to být tím?? Nebo, že tiskne na lesklý fotopapír?? Moc děkuji za jakou koli radu. Michal

To já bohužel nevím, paní domácí si ho od někud nosí v balíkách za levno. Te to A4 a prý ho mají za levno. Tady je už robalený. Tiskárna má specielní zásobník CD (to mi taky nechtělo uschnout - ale to tam píšou - počkat do druhého dne) a další zásobník specielně na fotopapír (který zžejmě aktivuje tu 5tou foto černou cartridge). Problém je v tom, A4 do něj dát nejde.....jen menší. Děkuji Michal

Kdysi jsme měli podobný problém - možná úplně stejný - tiskli jsme nějaké pozvánky na křídový lesklý papír. Černá barva na něm nezaschla nikdy, barvy ano - no tak byly texty na pozvánce modré... Ale fotky jsme na něj netiskli, ty se bez černé většinou neobejdou...
Na obyčejném kancelářském papíře byla černá samozřejmě bez problémů...

Dobrý den,osobně tu tiskárnu neznám,měl jsem jich dříve pár různých doma,některé měly každou barvu zvlášť.Pokud to tak máte a jsou cartrige stejné,prohodil bych tu foto černou s tou druhou černou.Beru to podle toho jak píšete,že tu černou na foto aktivuje jiný zásobník,chcete tisknout z druhého,tudíž tento pokus.:-)

A co konektory u podavčů ze zásobníků,nejdou prohodit?Prostě to neznám,je potřeba to nějak oklamat,jako ,že to podává ten malý formát,něco to uvnitř načítá a pak dává příkaz barvám.Asi to nebude tak jednoduché,pak by to asi tisklo jen malý formát.Nemám zde nic rozebraného,nemám kam kouknout,těžím ze starých tiskáren co se dá na kutilské záměry.
Jinak by to nastavil programátor v ovladači,to ale neumím.Takto je to jen střelba od boku,chtělo by to vidět uvnitř jak to pracuje.
Nyní čtu manuál,máte tam v tom A4 nastavenu volbu ze kterého zásobníku tisknete, druhu papíru na foto papír?Může to být jen maličký nedostatek v nastavení.:-)

Moc a moc děkuji, už jsem to snad vyřešil a nemaže se to . Ano, jakmile nastavím spodní podavač č.2 , tak už nejde zadat fototisk a do podavače 1 A4 prostě nedám. Dnes jsem se s tím dost trápil, ale i na tom nejlevnějším lesklém papíru i při použití standard tisku (nikoli foto) se téměř nemaže. když nastavím foto ze zásobníku č.2 tak se to nemaže vůbec. nevím, co paní vyváděla, ale sám jsem viděl, jak se jí ty fotky rozmazávají a má černé prsty. Asi že tiskne z jiného PC, ale to je nesmysl.
považoval bych to za uzavřené. Moc díky, Michal