Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CEC - oč se jedná?

Dobrý den.
Obracím se na Vás s možná pro Vás primitivním dotazem či záležitostí.
Ač jsem na hodně věcí vcelku šikovný a docela inteligentní, na tohle jsem asi hloupý :D

Přebíral jsem svůj šuplík s manuály a příslušenstvím k elektronice, tedy různé kabely, redukce, adaptéry apod. Mezi nimi jsou v obalu dvě "součástky", předměty, které nějak netuším, k čemu jsou. A to jsem prohledal celý internet pomocí obrázků a žádný se neshodoval s nalezenými předměty.
Je na nich uvedeno jen CEC. Usoudil jsem, že to bude mít společné něco s kabeláží - myslel jsem prvně, že to je nějaká svorka na spojení kabelů k sobě, aby se do sebe nezamotávaly, případně nějaká ochrana proti rušení, tedy na stínění kabelů. Ovšem tohle to asi nebude.

Nevíte někdo, co by to mohlo být? :D Uvnitř jsou jakoby "magnety", spíše to bude nějaký kov, neboť je to těžší a studí to, takže plast to nebude. Plastové je jen tělo (povrch). Viz přiložené fotografie!

Díky moc

Odrušovací ferrity, je to spíš móda, respektive svého času byla, dávalo se to na všechno (čím víc tím byl kabel kvalitnější). Ale jinak správně aplikované pomohou od vysokofrekvenčního rušení. A stačí to jen na vhodném místě na kabel nacvaknout (jinak při výrobě kabelů se používají takové, které se musí provlékat).
CEC je podle mě označení firmy.
Měl jsem někde krabičku vzorků (také jsme se u nás kdysi rušením zabývali), tak zkouším hledat a nacházím. Nevím co se s tím dělalo (pokud něco tak minimálně 10 let před tím, než jsem já u toho podniku byl), ale asi se tím někdo někdy zabýval, přecejenom EMC (elektromagnetická kompatibilita) bývala módní a v čechách nové téma.