Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení betonových sloupků

Dobrý den,
nějaký nápad, jak nastavit staré betonové sloupky, které jsou pro nový plot o něco nižší??
Nějak zrenovovat? Aby to vypadalo hezky.

(Původní plán byl, staré vyndat, nové vyšší zabetonovat. Ale staré sloupky drží dobře a už jsou tam.)
Děkuji za tipy
LucieZ.

Do starých sloupků navrtat otvory prům. cca 10 mm, hloubka cca 150 mm, vyfoukat prach, do otvorů osadit betonářskou ocel prům. 6mm navléknout třmínky, vyrobit bednění, ocel ve sloupcích zalít řídkým betonem, potom normální beton. Po vytvrdnutí potáhnout stavebním lepidlem, osadit rohy s perlinkou / ve stavebninách prodávají v délce 2m a 2,5 m /a dále postupovat jako na fasádě. F.M.

1. Nezateče. Nemůžeš udělat beton tekutý jak chceš. Tekutý beton nebude mít pevnost. Musí se použít plastifikátor (používá se na betonování mostů, přehrad...) nebo prostě jiný materiál - stavební lepidlo, mamut, chemická kotva a tak. Nacpat do díry a natlouct roxor a počkat až to ztvrdne.
2. Nejsem o tom přesvědčen :-).

Nechá se ledacos, ale k tomu by se hodilo vědět o kolik sloupků se asi jedná, jaký mají profil a rozměr, o kolik je chcete zvýšit a co na nich bude zavěšeno (pletivo, latě....) . A fotka toho napoví opravdu hodně:-)

Souhlas. Také je možné nastavit nějakým kovovým profilem, který bude na původních sloupcích uchycen třmeny. Jinak vrtání shora do sloupků kdy nevím kde je původní výztuž je dost pracné a problematické. Pokud mají sloupky profil na který by šel nasadit nějaký větší jekl či trubka uvažoval bych spíše o tom než se patlat s betonovým prodloužením. To zda to bude vypadat hezky bych moc neřešil, jelikož betonové sloupky také nejsou žádná krása.