Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení zahradních sudů

Ahoj, jde o přepouštění sudů, našel jsem sice pár rad, ale moje situace je dost jiná.
Mám zahradu v dost příkrém svahu, nahoře kůlničku na nářadí a tam chytám do sudu vodu. Ve vzdálenosti asi 35 m mám záhon který chci zelévat a druhý sud. Ten je výškově asi o 4 metry níž než ten první. Příští rok chci pořádně rozést vodu, teď mi jde o jednoduché řešení pro letošek.
Chtěl jsem koupit 40 metrovou zahradní hadici, půlcoulku, kterou budu později stejně potřebovat, a myslel jsem že hadici naplním vodou a samospádem z horního do spodního sudu vodu přepustím, a hadici pak zase sbalím. Ten spodní záhon není velký, počítám že to budu muset udělat do podzimu jen párkrát, což jde.
Dotaz na zkušené: může to fungovat? Není vzdálenost mezi sudy moc velká? A stačí hadice půlcoulka?
Anebo je nějaké jiné, lepší řešení pro tuhle vzdálenost?
Díky za radu, Petr

Vzdálenost může být libovolná. Tomuhle zadání (délka 40 m, průměr 1/2", spád 4 m) odpovídá průtok asi 400 litrů za hodinu. Kdyby tam té hadice byl kilometr, pořád ještě to poteče, ale už jen 60 litrů za hodinu :-)