Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrolka motoru

Dobrý den, včera jsem kamarádovi startoval auto přes kabely a hned poté se mi rozsvítila kontrolka motoru.
Kabely jsme zapojily, poté jsem nastartoval auto. Počkali jsme 5 minut a nastartovali i druhé. Poté kamarád sundal oba kabely ze svého auta a spojil je. Zajiskřilo se v nich. Poté je sundal z mého auta. Při tom všem moje auto bylo stále nastartované. A od té doby svítí kontrolka motoru. Nevíte co by mohlo být za problém?

Dobrý den,řídící jednotka vyhodnotila zkrat na zařízení,projevilo se to na kontrolce motoru,mohlo i jinde.Nejprve zkuste na půl hodiny odpojit akumulátor na vozidle,připojit zpět,mělo by to zmizet.Pokud závada nezmizí,připojit diagnostiku a závadu vymazat.Loni jsem tutéž závadu mazal zedníkům u souseda na fasádě u Peugeotu,hrabali se v kabeláži ke svíčkám a pak jim zůstala svítit kontrolka motoru.Jezdili sem dále ještě týden a auto OK.:-)

...Poté kamarád sundal oba kabely ze svého auta a spojil je. Zajiskřilo se v nich...

Co k tomu dodat, aby se to mohlo publikovat před dvaadvacátou hodinou?
Raději nic a ty buď rád, že ještě máš auto.
A ber to tak, že už nemáš kamaráda, mohlo to dopadnout hůř.
:x:
Ten účet z autoservisu by ti kamarád měl uhradit, ať je jakýkoliv.
Přeměř si ty kabely, pokud měly čínskou kvalitu (tvé štěstí), tak už se mohou hodit akorát jako šňůry na prádlo.
Bývalému kamarádovi poraď, aby se nehrabal ve věcech co jim nerozumí.
3-[

To jsme takto jednou jeli startovat kamarádčinu Fóbii k Lídlu. Nastartoval jsem jí to kabelama, odpojil její stranu a předal koncovky manželce, chutě brebentící s kamarádkou. Otočím se, abych odpojil druhou stranu a vtom slyším podivný svářečkový zvuk. Otočím se, a co nevidím: manželka drží kabel asi metr od krokosvorek, ty se houpají do řeči a vydávají svářečkové zvuky pokaždé, když se potkají. Učinil jsem lví skok, chytil konec červeného kabelu a překvapené manželce opatrně signalizoval, že má utlumit informační dálnici. Nakonec se nic tak strašného nestalo, jen krokosvorky mají od té doby pár přismahlých míst.

Chyba byla samozřejmě u mně. Nepoučil jsem řádně osobu seznámenou ohledně práce a rizik se zařízením pod napětím. :-D Aspoň tak mi to následně vysvětlila manželka, samozřejmě ne za pomoci termínů vyhlášky 50.