Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušební tlak bazénového potrubí

Zdravím vás. Opravuji potrubí kolem bazénu, jsou to takové ty lepené trubky z PVC průměru 50 mm.
Po dokončení prací jsem chtěl provést tlakové zkoušky. Lepené spoje drží v pohodě, ale jeden šroubovaný spoj mě praskne při
tlaku 2 bar. Předpokládám, že ty plastové závity jsou asi špatné - zřejmě tohle jedno místo taky slepím.

No a teď k dotazu...na jaký tlak bych měl soustavu natlakovat? Na lepidle je něco jiného, na internetu je něco jiného, na trubkách je taky něco jiného.
Je to takový ten systém s výpustí z hladiny a ze dna, čerpadlem, pískovou filtrací a tryskami. V bazénu je 1,5 m vody.

Jaký je bezpečný tlak kdy to bude fungovat?

Čistě formálně, ten bazénový systém je obvykle PN10, takže to musí vydržet 15 barů zkušební tlak, včetně všech spojů (ty musí být také schopné vydržet jmenovitý systémový tlak). Prakticky tam bude max. třeba 1 bar, když bude zapnuté čerpadlo a někdo omylem zavře nějaký kohout, ale přesto bych to moc nešetřil a aspoň několik barů tam pustil, aby se projevily skryté vady jako u toho závitu - když prdnul při dvou barech, tak by časem musel rupnout i v normálním provozu, ten už byl zjevně načatý.