Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem peletovací lis - ucpávají se otvory v desce i lamely na kolech

Dobrý den. Nemá tady prosím někdo zkušenost s výrobou peletek z pilin? Koupil jsem peletovač s motorem 7,5 kw ,kvůli hlavnímu jističi přidal softstart teˇsice běží ale pelety nepadají. Ucpou se hned otvory v desce i lamely na kolech. Co může být špatně? za každou radu budu rád investici za 40 litrů bych nerad zavrhl a dál kupoval peletky. DÍK

Změna předmětu, původně: peletovací lis (host)

Dobrý den,jak vypadají otvory v matrici,jsou dokonale vyleštěné?V práci jsme měli granulátor velký,matrice kruhová a uvnitř tři rolny,které se točily a protlačovaly šrot otvory,granule pro zvířata.Dva 90 KW motory ho poháněly.Vím jedno,nové matrice neměly hladké otvory,prvotní rozběh jsme prováděli jemným prosátým pískem,aby se vyleštily.Problémy bývaly také,do granulátoru šla horká pára a různě se tukovalo řepkovým olejem,aby granulky dobře lezly,běda když obsluha neotevřela kohout tukování,matrice se zapekla a pak se hoši střídali odvrtat pár tisíc otvorů ruční vrtačkou.To tukování má opravdu smysl,jak píše kolega E250TD .Musíte zkoušet,je to někdy alchymie,granulky se rozpadají,prostě to nepojí.On i přísun se musí vyladit akorát,aby granule lezly a mašina se nezakousla přecpáním.Ono se to bude různit i podle druhu pilin,které zpracováváte,každé dřevo je jiné,osobně bych zkusil míchat tvrdé s měkkým,ale to je jen můj názor.:-)