Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokladka vinylove podlahy na dlazbu

Ahoj, chceme v ramci rekonstrukce domu dat na chodbu a do kuchyne vinylovou podlahu. Mame ji uz vybranou, je to tato: 6103560. momentalne je polzena v chodbe a kuchyni dlazba (stejna v obou mistnostech). Chceme vinyl pokladat primo na dlazbu, ne ji vytrhavat. Myslite, ze muzu pokladat vinyl primo na dlazbu, nebo je treba pouzit jeste i nejaky material navic? Nejakou podkladku pod vinylove desky? Diky za rady

Pro pokládku plovoucích vinylových podlah zpravidla bývá požadavek na rovinatost +-2 mm na 2 metry. Pokud je dlažba v rovině, nemusí se vyrovnávat nivelační stěrkou. Nerovnosti typu spár mezi keramickou dlažbou nevadí. Každopádně doporučuji rovinatost zkontrolovat např. dlouhou vodováhou nebo rovnou latí. Případné lokální nerovnosti je dobré napernetrovat (adehezni mustek) a srovnat opravnou nivelační stěrkou.