Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový kotel MORA 671 x kondenzační kotel.

Máme etážové topení s kotlem MORA 671, topenář co se nám až dosud o něj staral nás přesvědčoval ať si ho necháme, že to jsou kvalitní kotle a náhradních dílů je na ně zatím dost.
Dnes u nás byli jiní řemeslníci a začali nás přesvědčovat, abychom si ten starý kotel vyměnili za moderní kondenzační, kromě jiných výhod co se mi nejevily tak důležité uváděli, že kondenzační kotle mají TŘETINOVOU spotřebu plynu ve srovnání s tím starým. A to by se asi teď vyplatit mohlo.
Ale byli to kominíci ne topenáři.

Máte někdo vlastní zkušenost, jak moc se v normálním provozu s kondenzačním kotlem ušetří?

Moderní kondenzační kotle mají účinnost i při vyšší teplotě, až 40% paliva, sleduji to pečlivě podle plynoměru a mám v tabulkách. Výrobce udává úsporu až 60%, toho jsem nedosáhl ani náhodou. V současné situaci s plynem, bych šel jedině do tepelného čerpadla.

//Edit: Mám kondenzační kotel Buderus.