Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem projektová dokumentace pro starší rodinný dům

Pořízení stavební dokumentace doporučuji. Ale nemusí jít o žádný finančně nákladný "projekt".
My jsme byli vlastníky RD z roku 1924. Po nastěhování v roce 1969 k rodičům mé manželky, kteří na nás ten baráček přepsali a který byl v původním provedení (bez vody a odpadů, vytápění lokálními kamny, elektrika "nová" z roku 1956), nás čekalo jednoznačně realizovat, ihned, uvedení objektu do "uživatelsky lepšího" stavu.
První co bylo, že jsem celý domek proměřil, "prosondoval" konstrukce a kompletně zkreslil (tehdy ještě tuší na pauzák). A pak jsem postupně osobně realizoval jak různé situační vnitřní úpravy (úpravy příček, na půdě - v podkroví vybudování dalších místností a zbudování koupelen a soc.zařízení v přízemí i podkroví), vnější opravy a úpravy (výměna oken, omítky, a i kompletní vnější zateplení, nová střecha), tak realizaci veškerých instalací (voda, odpady, elektro, ÚT).
Vše toto bez jakýchkoli oficiálních "projektů", ale vždy podle dokonalého posouzení a nákresů z a do původní dokumentace.
V současnosti již mám většinu potřebného i digitalizováno na PC.
V podstatě na toto vše nebylo (a ani snad dnes není) nutné stavební povolení.
Stavební povolení jsem pouze žádal (tehdy to šlo ještě přes místní NV na drobnou stavbu) na přistavění většího zděného skladu na uhlí a garáže. A toto bylo i zkolaudováno a zakresleno do katastru.
A i na to mi (tehdy) stačilo vypracovat dokumentaci, "projekt", vlastními silami.
Vše vlastními silami, dle tehdejších finančních možností. Elektrikář povoláním, ostatní profese zvládnuty postupně dle potřeby.;-)
K tomu dodávám, jak vám kdo a kde může dokázat, že to bylo uvnitř v objektu jinak, pokud od něj žádná dokumentace dříve žádná nebyla? A pokud se nemění podstatně vnější vzhled, pak to platí rovněž.
Takže z mého hlediska, v současné době, kdy existuje mnoho různých programů na kreslení na počítači (třeba viz ProfiCad pro domácí použití- který je free) není problém si takovouto dokumentaci snadno vytvořit i bez nějakých velkých znalostí a námahy.
A pokud pak člověk něco upravuje, opravuje a rozšiřuje, má základní podklady. A i v případě, že si něco chce nechat vypracovat od "odborníka", není problém mu potřebné požadavky zadat a podklady předat.
Poslední "akci" kterou jsem prováděl před 4-mi roky, byla výměna krytiny střechy. Tu jsem, vzhledem ke svému věku (70+) ale už zadával. A k tomuto se mi rovněž velmi hodila, osobně zpracovaná dokumentace v tom ProfiCadu, na základě níž jsem pak mohl objednat jak materiál, tak i "poptat" okolní montážní firmy, s požadavkem na předpokládané ocenění demontáže a montáže. A na základě těchto podkladů byla i "akce" bezproblémově realizována.:-):puff:

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny