Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamera v autě?

Ahoj,
Dnes do mě na křižovatce málem dvakrát nacouvala dodávka. Chci si tedy pořídit kameru, abych mohl dění nahrávat.
Má nějaký smysl pořídit a namontovat kameru nejen přední, ale i zadní? Nenapadá mě situace, kdy by záznam ze zadní kamery mohl k něčemu být. Pokud do mě někdo zezadu v koloně narazí, tak se může kroutit jak chce, ale vina je pro policii automaticky na jeho straně a on musí dokazovat, že to bylo jinak, ne?
Mám malé auto (Fabia I) takže k parkování zadní kameru nepotřebuju.
A pokud máte nějaké osobní zkušenosti, co se vám osvědčilo nebo naopak neosvědčilo, budu za ně rád. Děkuji.

Ten za vámi nemusí nic dokazovat, stačí mu jen trvat na tom, že jste třeba úmyslně zabrzdil. A chráničky to dávají napůl, jako spoluvinu, oni to nechtějí řešit. Já přední kameru mám, teď budu dávat i zadní. Zkušenost kolegy: Chtěl zastavit, dal pravej blinkr a nohu z plynu. Ještě než stihl zastavit tak bác, zezadu borec nestačil dobrzdit. Rozklepl si nárazník o jeho závěs. A hned že to bylo úmyslný vybrždění a kecy okolo. Tak mu kolega jen vysvětlil, že ho má na zadní kameře už delší dobu, jak se na něj celé město lepí a telefonuje. Padlo ještě pár nadávek a borec s velkým gumováním odjel. Takže mě zviklal a budu montovat.

Jasně, ale ten samý zákon říká, že nesmím náhle zastavit. A ukažte mi policistu, který tohle bude chtít rozplétat. Když nemáte důkaz, tak je to plichta a mají hotovo. Samozřejmě jsou případy, kdy je to jasné, křižovatka, překážka/chodec a pod. Ale pokud nic takového prokazatelně není, tak jen to jen o tom, kdo si co tvrdí.

Už je to dávno co jsem dělal řidičák, ale v tom nařízení je "bez vážného důvodu" nebo tak něco. Ale pokud nemáš záznam z přední kamery že ti tam zpoza zaparkovaných aut vlítla bába (nebo blondýnka), jí se nic nestalo, protože hamstneš na brzdu a ona pak uteče, asi to budeš těžko dokazovat.

Určitě bych se snažil zdokumentovávat "všestranně". Při tom co se na silnicích děje, tak ať nad vámi drží ochrannou ruku a záznamy v případě nutnosti pomůžou. Hezký den ohleduplným, opatrným a slušným řidičům...