Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ake mate skusenosti s farbou na hrdzave zelezo?

Ake mate skusenosti s farbou na hrdzave zelezo (napr. Hammerite alebo Hardlux)? Potrebujem natriet cast starej konstrukcie zlozenej zo zeleznych, znacne skorodovanych "tecok". Chcem to len narychlo prebehnut dratenou kefou, aby sa odstranili tie casti hrdze ktore uz slabo drzia, ale nechce sa mi to cistit az na zdravy kov a preto chcem pouzit niektory z vyssie uvedenych pripravkov. Ma to vyznam? Nechcem aby mi to po natreti do jesene zas zhrdzavelo, chcem mat zopar rokov pokoj...

Před léty jsem nechal dělat kovová vrata u kováře. Po jejich vyhotovení se mě kovář ptal čím je budu natírat. Řekl jsem mu, že půjdou pozinkovat a natírat je nebudu. Přivedl mě ke svým vratům, která korodovala na mnoha místech. Měl je udělaná asi šest let a natíral je Hammeritem na základě reklamy " Babičko vy už tady nebudete ". Po mnohaletých zkušenostech věřím jen barvám, v kterých je inhibitorem koroze nějaký jiný kov než železo, nejlépe chrom, olovo či zinek. Nyní lze pouze zakoupit barvu se zinkem (Bilak Z). Samozřejmě, že nejlépe je natírat na očištěný kov. Co se týká chemických odrezovačů jde o to kde se bude kovový prvek nacházet. Pokud se tam dostane vlhkost tak koroze prorazí. Nejlepší výsledky jsem měl před léty se základovou barvou Formex v které byl inhibitor koroze chrom, bohužel už se nevyrábí.