Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multivan pro chudé - výběr ojetého MPV

Zdravím, zasekl jsem se při výběru velkého rodinného auta. Současný Fiat Ulysse je už 25 let starý, což už je společensky nevhodné, a bude taky zralý na generálku. Nasledovník nesmí být menší. Nechali jsme se zlákat do kategorie SUV a půl roku máme oficiálního nástupce té řady, a to Fiat Freemont. Auto fajn, ale malé, má čtyři plnohodnotné sedačky a zbtek je pro trpaslíky (oproti Ulysse). Hrozně rád bych se vyhnul čistokrevné dodávce, jako je Transit, Trafic, Transporter. Žena s dodávkou jezdit nechce, já s Transitem jezdím v práci, tak bych si taky rád odpočinul. Nový T7 multivan by byl fajn, má spíš blíž k MPV než dodávce, ale to jsme o milion vedle.
Tak snad jsem dostatečně nastínil, ještě vypíšu požadavky

Cena není pevná, ale třeba 200-300 tisíc?
Rok 2010 plus mínus, ale novější budou mimo rozpočet
5 míst minimálně (skutečně plných 5, tři dospělí nebo tři dětské sedačky vzadu)
Šoupací dveře
Dvouzonová klima vpředu (řidič/spolujezdec)

Ford Galaxy by byl fajn, nemá šoupačky
Chrysler Voyager by byl super, ale uspořádání sedaček je tragedie, potřebujeme 3 sedačky v řadě, nemůže furt někdo sedět v kufru.
Vychází mi z toho tak C8/807/Ulysse 2. generace, nebo něco přehlížím?

Díky za názory

Mrkni na fiat doblo v prodloužené verzi nebo Kango, není to tak jednoduché, měl jsem leta Evasion, což je sesterský Ulysse a přešel před 6 lety na 807. S 807 mám potíže, trvale zlobí čidla a elektronika. Mám Benzín 103 kw, auto jinak naprosto v pohodě, nalítáno skoro 300 a motor pořád táhne. Pokud koupíš 807 v cenovce co uvádíš s nižším nájezdem, tak bych se nebál. Sám budu časem asi pokračovat do některého staršího Mercedesu v menší verzi. Uvidím co s trhem udělá Staria od korejců.