Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terasa - co umístit mezi prkna a plech proti vlhkosti?

Zdravím,
Prosím poraďte. Hodláme letos rekonstruovat terasu na chatě.
Doposut je tam řešen povrch tak, že na pochozí plochu se položil plech.. Stejně bychom to asi i chtěli zachovat.
Nicméně opravu si to žádá hlavně z důvodu toho, že terasa byla letitá a začlo pod plech zatýkat. Hlavně tedy v zimně když na terasu napadl sníh který tam ležel a odtával.
Konstrukce od tímto místem začla "hnit" a je třeba ji tedy vyměnit.
Otázka zní, co se dá umístit mezi prkna a plech aby se co nejdéle zamezilo průniku vlhkosti...?
Díky moc za rady..

Změna předmětu, původně: Terasa (host)

Jde o to kudy tam začalo zatékat. Pod jakoukoliv střechu když bude zatékat tak dřevo pod ní bude napadené hnilobou. Vše podstatné je asi řečeno v prvních třech odpovědích. Další možností je udělat nad terasou nějaké lehké zastřešení. Jelikož tu není foto a rozměry, umístění chaty (např. hory) atd. tak se také blbě radí.

Jedná se o chatu v lese u rybníka. Když by sme sečetli dny které trávíme na chatě, tak vzhledem k tomu že chatu máme 300km od místa bydliště, tak celková doba našeho pobývání by byla cca 2-3 měsíce v roce. A to přibližně od velikonoc do konce října. V tomto obdobý se na chatu jezdí.
Veranda/terasa v takovéto podobě, kdy pochozí plocha byla plech, fungovala odjakživa. Chatu stavěl už manželčin děda. tak že zhruba před 50-ti lety. Terasa se přistavěla asi o 10 let déle. Atakové řešení tehdá vybrali proto, že v tu chvíli to pro ně bylo nejjednoduší a hlavně nejlevnější řešení... Ještě bych podotkl, že chata je komplet ze dřeva..
Jediný problém byl, když pařilo sluníčko, tak to trochu pálilo na boso.
No a cca dva roky zpět tam začlo na jednom místě zatékat.
Abych trochu popsal o jakou terasu se jedná. Je ve tvaru "L" na jedné straně široká 100mm a na druhé, která se využívá k sezení má 1800mm. Délka obou stran je 7000mm.
pod terasou se nachází uzaviratelný prostor na uskladnění mimo jiné lodě, kotouče a tak...
V plánu je tedy, plech odejmout, tu část co je shnilá vyměnit za zdravé a vrátit vše do původního stavu..

Šlo mi spíš o to zda tam není velká vrstva sněhu v zimě a sluníčko ohřívá stěnu o kterou je sníh opřený. Odtáváním by to mohlo zatékat po omítce. Pokud víš kde je chyba tak vše stačí opravit a pod plech dát vrstvu nějaké lepší IPY a bude zase pokoj.

Plech či jiné krytí zamezí vysychání prken, které se nacucají odspodu a při dosažení rosného bodu tam kondenzuje voda i svrchu (muselo by se to udělat vzduchotěsné, což nejde). Nedával bych žádné krytí, ale dobře ošetřil nějakým luxolem a zaspoda Penetralem (jestli se ještě vyrábí).

Pokud prostor pod terasou není uzavřený a větrá a šlo by pouze o zajištění proti průniku při poškození pochozího plechu, pokud o něm uvažujete, bylo by možné pod ten plech ještě položit tuto PVC střešní folii. Její výhoda by byla, že při její šířce 2 m a metráži, by kryla celou plochu beze spojů.

https://www.zbozi.cz/vyrobek/fatra-fatrafol-810-v-stresni-folie-1-5-mm-x-2-05-m-svetle-seda/#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=products-opesBB&utm_ab=1177%2F2229%2C1174%2F2223&utm_term=fatra-fatrafol-810-v-st%C5%99e%C5%A1n%C3%AD-f%C3%B3lie-1%2C5-mm-x-2%2C05-m-sv%C4%9Btle-%C5%A1ed%C3%A1&utm_query=st%C5%99e%C5%A1n%C3%AD%20f%C3%B3lie%20pvc