Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vstup do rybníka

Dobrý den, zdravím. Chtěl sem poprosit o radu. Chystáme se postavit si nový vstup do rybníka na chatě. Spočívá to v podstatě v tom, že chceme využít starší dlaždice, ( 300X300X50)... Vždy dvě vedle sebe, kdy tedy výsledná šíře schodů bude dostatečných 600mm +/_... Otázka zní, jelikož se jedná o "stavbu" částečně ve vodě, jaký použít beton/cement....? Moc děkuji za odpovědi...

Volá sa to "Fyziologicky ideálne schodisko", kalkulačku výpočtu rozmerov schodov s podestami si nájdi na nete.

Ak budú schody rovnomerné rozložené po svahu až k hladine vody, je nutné komplet svahový podklad od základovej patky pri hladine vody roxormi zaarmovať do jedného celku (monolitu) zaliateho v šalungu betónom, aby sa schody netrhali, nelámali, nesadali na podklade, nerozbiehali širinou marinou.

Cement do betónu (portlandský) položený na pôde nemusí byť extra pevnostný v tlaku, určený na konštrukcie, previsy, stropy, stačí lacný, bežnej triedy. Betón naliaty priamo na pôde s podkladom makadamu časom postupne získava na tvrdosti ak "nezhorí" suchom v letných mesiacoch.
https://www.ebeton.cz/temata/druhy-cementu-2/