Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pláště na kolo

Zdravim, Asi jsem prispevek dal do spatné sekce, ale nevim jak by jsem ho zaridil.

Vlastnim kolo u ktereho by jsem chtel nove pláště, u predniho kola je napsano na plasti (20x1,75).. a ted by me zajimalo zda muzu mit sirsi plášt na kolo? 1,75 je tedy sirka plaste? Pokud ano, mohu napriklad koupit 20x1,90 plast?? Jde mi vlastne o to ze chci prejit na sirsi plaste u kola, nevim zda by to sedelo nebo ne,kdyz na aktualnim plasti je udaj 20x1,75... ??? omlouvam se predem za primitivni otazku... O rám na kole ani tolik nejde, tam misto je...

Dekuji.

Kategorie Auto-moto bude vhodnější. ;-)
Změna kategorie, původně: Pokec (host)

Pokud vybíráte plášť, najděte si minimálně dva rozměry (například na původním plášti), a podle nich vybírejte nový plášť. Při výběru je vždy potřeba vzít v úvahu, že průměr musí být vždy stejný jako stávající plášť a se šířkou lze hýbat. Koupit můžete ale jen takový plášť v mezích co Vám dovolí ráfek a prostor v rámu kam se bude plášť dávat. Základní poučkou je, že šířka ráfku by měla být vždy menší, než je šířka pláště. A naopak u příliš širokého pláště by se Vám mohlo stát, že se na šířku nevejde do rámu nebo vidlice.

https://www.insportline.cz/radce/210-jak-vybrat-velikost-plaste-a-duse-jizdniho-kola

by jsem chtěl => bych chtěl