Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchadla k zesílení zvuku.

Asi před devíti lety jsem dostal předepsaná sluchadla Widex. Ale používal jsem je sporadicky, nějak jsem si na ně nezvykl. Používal jsem je skoro jen když jsem se koukal na televizi, aby nemusela být moc nahlas. Pokud jsem je měl někde, kde bylo víc zdrojů zvuku, stejně jsem tomu co jsem chtěl slyšet nerozuměl. Prý jsem ta sluchadla měl nosit často, že si zvyknu, nezvykl jsem si.
Zřejmě jsou na konci životnosti.
Kdysi jsem koupil matce takovýhle přístroj - jsou k tomu ještě mono sluchátka. Teď jsem ho našel a zkouším ho, možná že by mi stačil.
Chci se zeptat, zda nevíte někdo, jestli by se něco podobného nedalo koupit teď. Za nějakou rozumnější cenu. Případně jestli by takovouhle funkci nabízel nějaký mobil.
[94699-win-20220302-21-05-07-pro-jpg]

Koukal jsem na ty odkazy, začal jsem tady
https://www.zlatydul.cz/pece-o-zdravi/naslouchatko-do-ucha-pro-nedoslychave-happy-max.html
Asi bych se o to zajímal, ale chtěl bych si to nejdřív vyzkoušet. Ten Jablonec je pro mne poněkud z ruky.
Nevíte někdo o kamenném krámu třeba v Praze, kde bych si něco podobného mohl vyzkoušet a pak se případně rozhodnout ke koupi?
Ten aparát z dotazu by mi docela vyhovoval i proto, že není potřeba každé tři dny do toho kupovat novou baterku, ale když se to pohne, ve sluchátkách se ozve řacha, tak je to potřeba při provozu s tím nehýbat.

Pokud to používáte opravdu jen na poslouchání TV nebo rádia, je mnohem elegantnější možnost koupit si sluchátka. Buď klasická s kabelem, které zapojíte přímo do televize nebo rádia, nebo bezdrátová s Bluetooth (BT). Hlasitost si můžete nastavit podle potřeby jen pro sebe do sluchátek, a pokud se někdo dívá s vámi, nastaví si nezávisle hlasitost reproduktorů.

Co třeba použít tato sluchátka 5 v 1. Používám je rovněž občas pro poslech TV, když je sice potřeba mít spuštěná repra, ale ruší mne hovor ostatních v místnosti. U které jde sice BT, ale toto vypne repra a totéž konektor na kabel. Vysílač jsem si upravil na síťový zdroj a do sluchátek dal dobíjecí články. Vysílač mám umístěný za TV tak, aby dobře snímal zvuk z reproduktorů TV a pokud možno minimálně z místnosti (odhlučněno) a bezdrátově mi jej přenáší do sluchátek. Zkus to, za tu cenu to jde.;-)

https://www.tvhity.cz/tvhit/793/bezdratova-sluchatka-5v1.html

https://www.vzp.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/kolik-prispiva-vzp-na-sluchadla

Mal by si ísť znova cestou receptu. Po piatich rokoch máš na to nárok. Súčasťou vyšetrenia je vyhodnotenie frekvenčnej charakteristiky ucha a tomu sa musí prispôsobiť aj načúvací prístroj, aby ti k niečomu aj bol. Dohodni sa s lekárom, aby ti predpísal niečo s doplatkom - vo vyššej kvalite a vlastnosťami aké ti budú vyhovovať podľa tvojho výberu. Bez doplatenia za kvalitu to budeš mať v najnižšej kvalite a s tým už nejaké skúsenosti máš. Ten prístroj po matke šupni do elektroodpadu, alebo ho hoď za najbližším otravným psom.

Měl jsem dost kvalitní (a drahá) naslouchátka a celkem mi nevyhovovala.
https://www.zive.cz/sluchadla-widex-pripadne-jina/cq-485103/default.aspx?consultanswers=1&answerto=4313509#2662919
K ušnímu se chystám, už jsem tam dlouho nebyl.
Teď zkouším aparátek po matce, snad by mi vyhovoval lépe, akorát bych chtěl vědět, jestli už za ta léta není něco kvalitnějšího.
Když půjdu ke svému ušnímu, asi mi zase nabídne něco od firmy Widex, tak bych byl rád, abych s ním mohl prodiskutovat co by mi vyhovovalo lépe.

Jak jsem tu asi už psal, sluchátka připojená přímo k televizoru zřejmě k naší televizi nepůjdou, jen připojit kablíkem přes celý pokoj a zvuk se vypne, tak to pro mne není použitelné.

To naslouchátko za 249Kč z toho odkazu
https://www.zlatydul.cz/pece-o-zdravi/naslouchatko-do-ucha-pro-nedoslychave-happy-max.html
by mi stálo za to ho koupit a vyzkoušet v běžném životě a případně vrazit větší peníz do nějakých lepších z toho prvního odkazu.
Ale rád bych ho nejdřív viděl a do Jablonce to mám z ruky.

:-(:beer:

Co se televize týká, když jsem doma sám, tak si ji mohu zesílit jak potřebuji. Ale většinou se na ni díváme s manželkou a pro ni je to moc nahlas. Vlastně kvůli tomu jsem si musel ta naslouchátka pořídit.
A něco k zesílení potřebuji občas i jinde. Třeba když jdu k lékaři, abych se ho pořád nemusel ptát. Zatím mi jedno naslouchátko jakžtakž funguje (mám na každé ucho jedno, ale jedno už před časem přestalo fungovat). Taky mi vadí, že u naslouchátek jsou malé baterky (nejsou nabíjecí) a vydrží tam tak tři dny. Nezáleží na tom, jestli naslouchátko používám nebo ne.
A wo tom to je.
:-(

Normální reklamní trik, po objednání ti sdělí, že bohužel už nejsi mezi první stovkou a tak musíš zaplatit.
A objednávat jen přes neznámý telefon bez znalosti alespoň názvu firmy a možnosti jejího prověření bych sám neriskoval.
Neznáš firmu, obchodní podmínky, kontakty pro reklamaci nebo vrácení zboží, spolehlivost firmy aj. Zkusit můžeš najít podle toho čísla: https://www.vimvic.cz/clanek/jak-zjistit-kdo-mi-volal-podle-telefonniho-cisla