Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění tvrdosti vody

Ahojte,
Na věcech umytých v myčce se mi začal dělat bílý povlak, který nejde setřít. Na netu jsem četl, že to může být vysokou tvrdostí vody (to mám) a nesprávné nastaveným dávkováním soli.

Zkoušel jsem na internetu najít testovací pásky na tvrdost vody, abych zjistil, jestli je myčka nastavena správně, ale nikde je nemůžu najít. Většinou jsou v obchodě dlouhodobě nedostupné. Někde je nemají vůbec. Zkoušel jsem různé drogerie a lékárny. Vím, že někdy se tyhle informace dají sehnat přímo na stránkách vodáren, ale chtěl bych mít jistotu.

Nevíte náhodou, v kterých obchodech se daji tyto testery sehnat?

Díky.

Vodárna má ty informace o dvě třídy přesnější než se dá doma zjistit testovacím papírkem, toho bych se nebál. Co se týká té soli, klidně jí tam dávej častěji, myčka jí používá na proplachování (regeneraci) ionexového změkčovače a nedá se "předávkovat". Když to nepomůže, zkus tablety 3in1 a když nepomůže ani to, volej opraváře.