Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odlepení starého lina

Ahoj,

v bytě v panelovém domě děláme komplet rekonstrukci a došlo na podlahy, potřebujeme strhnout lino a budeme lepit vinyl (+ vyrovnání podlahy). Problém je, že staré lino je přilepené a jde hrozně blbě odtrhnout a když už se odtrhne, tak na betonu zůstanou takové chlupy z lina. Jak ty chlupy dostat pryč? Počítám že tam zůstat nemohou kvůli vyrovnání podlahy.

Díky za rady

Z požičovni náčinia zaobstaraj pneumatické kladivo so širokým sekáčom:

https://gude.gude.sk/prislusenstvo/10338-guede-sekac-siroky-sds-plus-165x75-mm-4015671665027.html

Správne sa pod lino lepila, kládla na betón ešte ako bonus podkladová, jemná, pružná penová guma.

Beztak budeš nútený použiť hĺbkovú penetráciu so samonivelačnou hmotou, náterom, na absolútne vyrovnanie podlahy poteru.

Ideálne je po odstránení lepidla, lina, cugrunt zbrúsiť povrch;
https://naradiestroje.sk/41-brusky-a-frezy-na-beton

potom až použiť hĺbkový nano penatrátor a na záver samonivelačné hmoty.