Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hromosvod - jak moc záleží na délce zemnícího pásku?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak moc záleží na délce zemnícího pásku? Jde o to, že v původních návrzích měl být okolo celého domu, ale ve výsledku firma rozdělila zemnící pásek na dva a umístila jej pouze k oběma čelům domu. Náš dům je poměrně dlouhý - okolo 19 metrů.

Děkuji za případné reakce.

Změna předmětu, původně: Hromosvod (host)

Jak odpovídají i ostatní, tak podstatný je přechodový zemní odpor zemniče u svodu hromosvodu. Ovšem v případě, že by oba zemniče (zemnící pásky) byly propojeny, byl by předpoklad zemního odporu, zjednodušeně řečeno, vzhledem k součtu vodivosti těchto zemničů vůči zemi, výhodnější a odpor by byl menší (lepší).