Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mixér skratuje kávovar

Dobrý den, prosil bych o radu

Nastěhovali jsme se do bytu po rekonstrukci. Koupili jsme si nový kávovar a nový mixér. V kuchyní máme dvoj zásuvku, v jedne je zapojený kavovar ale je vypnutý, a když do druhé zásuvky zapojí přítelkyně ponorný mixér, tak během mixování problikava kavovar. Zkoušel jsem dotahnout šrouby v zásuvce ale nepomohlo. Nevíte čím by to mohlo být? Díky

Video v příloze

Pokud ten kávovar problikne stejně, když ho ze zásuvky vytáhneš a po chvíli do ní zastrčíš, tak ten mixér má velký startovací proud a zásuvka (teda spíš dráty k ní) jsou špatně dimenzované, takže stratovací proud mixeru stáhne napětí a kávovar se restartuje.

Zkus to i v jiné zásuvce, případně místo kávovaru použij rozsvícenou lampičku - pokud blikne, tak tam je slabý přívod, nebo mixér je na hranici vyražení pojistky.

To bude rušení (ne zkratování), prostě ta dnešní elektronika. Máme třeba v práci nový rozvaděč a tohle nám dělaji kontrolky, když se zapíná nebo vypíná nějaký okruh stykačem. Bylo to tehdy při přejímce napsané do závad, dodavatel slíbil, že to prošetří a opraví (i když se tvářil jako co si to ten člověk vymýšlí), ale žádná oprava se nekoná, takže možná se usoudilo, že je to normální stav. Prostě při zapínání nebo vypínání probliknou všechny kontrolky (které protože jsou moderní, tak jsou s led).
Jinak to mohou být šrouby v kterékoliv zásuvce po cestě, ale klidně i odpor a hlavně indukčnost vedení od elektrárny (když to přeženu) k zásuvce a s tím se nic neudělá.