Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připevnění skla ke skříňce

Dobrý den,

chtěl bych vás poprosit o radu při sestavování skříňky do kuchyňské linky.
Skříňka je typu výklopná prosklená vitrína a jde o to, že sklo je zvlášť a dvířka jsou zvlášť.
Sklo je větší než díra ve dvířkách, v balení není žádný upevňovací materiál, nejsou žádné drážky, do kterých by se dalo sklo zasadit a v návodu pro jistotu o skle není ani zmínka, jen sestavení samotné skříňky.

Jediné co mě napadá je sklo nějak z vnitřní strany přilepit?
Nesetkal se někdo s podobným typem skříněk?

V příloze je foto, jak to vypadá.

Děkuji za jakoukoli radu.

Máme podobnou skříňku se sklem. Z vnitřní strany je vyfrézovaná plocha, do které je to sklo vsazeno v nějakém gumovém těsnění. To vyfrézování Vám tam chybí, takže nezbyde než kontaktovat prodejce a reklamovat, jak psal kolega přede mnou.

Na mě to taky působí jako nějaký nedodělek. Taky bych čekal nějakou drážku na to sklo. Ne že by se nedalo takto připevnit (pokud by bylo čím), ale je to podle mě pěkná prasárna hodná jen toho nejlevnějšího nábytku (ale když to tak vezmu, zrcadla na skříních se taky dělaji nalepené navrchu, takže úplně nepředstavitelné to neni, pokud má to sklo zabroušené hrany, možná se s tím i tak počítá). Předpokládám, že kuchyňská skříňka se vybírá podle nějakého sestaveného vzoru (třeba v jiné velikosti a barvě, ale typově stejného), co se podívat na ten vystavený vzor, jak to tam mají řešené.
A rozhodně řešit s prodejcem, buď je v nepořádku výrobek nebo návod a tady to vypadá, že je v nepořádku obojí, pokud to s dodanými součástkami nelze složit dohromady.

Pokud neuspěješ s reklamací v obchodě, zaslat případně dotaz k výrobci. Ovšem pokud není náš (ČR) tak nezbude než si vyřešit sám.
Možností je více.
1. Přilepit po celém obvodě tenkou oboustrannou lepící páskou (nebo tenkou vrstvou mamutem).
Ale pro jistotu bych ještě zajistil ze spodní i horní strany, aspoň ve dvou místech, přilepením plochých špalíčků, blíže stranám skla, ze dřeva (cca 1,5 x 2 cm), síly jako to sklo, o které by se sklo dole opíralo. Na tyto opět malé plechové čtverečky z Al plechu (cca 2 x 2 cm), s přesahem 0,5 cm na sklo, které by zachycovaly sklo proti případnému odpadnutí od rámu.
2. Totéž jako bod 1.
Ale zhotovit, z tenčího Al plechu, příložky ve tvaru Z s kolmým středem, jehož výška by byla silou skla. Horní strana za sklo, spodní stranu přilepit na rám.
Příložky a podpěrky lepit mamutem, případně zpevnit do rámu malým vrutem.