Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka na Skútr pro seniory VITA S17

Zdravím
Potřeboval bych sehnat nabíječku na Skútr pro seniory VITA S17, prý je to model 4F24050, do Google jsem zadal ten model a vypadlo s něho moc druhů https://www.google.com/search?q=battery+charger+model+4f24050&client=firefox-b-d&ei=cwncYY_4LbqVxc8P5KGm6Aw&oq=4f24050+charger&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAEYATIHCAAQsAMQEzILCAAQsAMQCBAeEBMyCwgAELADEAgQHhATMgsIABCwAxAIEB4QE0oECEEYAUoECEYYAFAAWABg3B1oAXAAeACAAQCIAQCSAQCYAQDIAQTAAQE&sclient=gws-wiz ten originál nabíječky jsem neviděl protože to sháním mojí známé :-( díky

Tady bych se asi nejspíš o radu obrátil na výrobce (prodejce). Ke skůtru za 75K nedodává výrobce jako příslušenství nabíječku v hodnotě do tisíce korun? Skůtr nemá český návod ve kterém je popsáno jak a čím baterie nabíjet? Můj částečně ochrnutý švagr měl podobný invaldní vozík a u něho byla nabíječka vestavěná, takže byla možnost nabíjet přímo ze sítě. Z popisu není patrné, jaké baterie jsou použity, ale vzhledem ke kapacitě zřejmě půjde o běžné autobaterie a tedy i o běžnou nabíječku. Ve specifikaci v návodu je uveden typ nabíječky, který se nevyrábí, ale podle nákresu jde zřejmě o tuto nabíječku: 138-2470532-7225408 i když její cena je jak už to zdravotnických pomůcek je běžné je zcela nesmyslná. tady je odkaz aspoň na anglický návod: url.

Tak beru zpět - akumulátory jsou gelové.

Za lacný chechták jedenásťkroková riadená procákom, ale len 4A, budeš nútený nechať po jazde nonstop pripojené k baterke, neprebije, má udržiavacie pulzné napätie:
https://budemvolit.sk/trade/marketplace_53566/

Pre tvoj vozík 15A:
https://auto123.sk/shop/obchod/nabijacka-mikroprocesor-15amp-12-24-v-pb-gel-lcd-display

Prípadne hľadaj funkciu nabíjačky + "desulfator", tieto nabíjačky pulzným prúdom pri vyššom napätí (v rádoch 50% nad konštrukčné napätie baterky), dokážu udržiavať v dobrej kondícii kyslé, AMG bez sulfatu na doskách, spôsobené večným podbitím bateriek.

Noco Genius G7200EU 7,2A