Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím čistit obrazovku QLED Samsung TV?

Čím čistit obrazovku (QLED Samsung)? Byl jsem v Datartu protože po cestě domů a prodali mi tam nějaký PHILIPS screen-cleaner a je to čmouhatý víc než před použitím. Snad to z té obrazovku půjde nečím odstranit. A to jsem jasně uvedl, že nechci žádný levný šmejd a stejně. Tak co pořídit místo toho? Díky za tipy.

Dnes sú tie obrazovky obrovské a hlavne OLED je aj neskutočne tenký oproti QLED/LED/LCD. Na takú veľkú a tenkú plochu už človek nemôže ani pritlačiť tak ako kedysi. Ja používam obyčajnú utierku z mikrovlákna, ideálne nejakú menšiu. Nepoužívam žiadne čistiace prostriedky. Len čistá voda a utierka z mikrovlákna. Samozrejme vyžmýkať takmer do sucha. Ideálne vyhradiť utierku len čisto na tento jeden účel. Odporúčaný postup je robiť krúživé pohyby a postupne prejsť celú plochu. Niekedy utriem plochu obrazovky len suchou utierkou. Najlepšia je prevencia a nechytať obrazovku potom nie sú ani odtlačky len častice prachu.

Souhlasím s předřečníkem - utěrka z mikrovlákna, ideálně s co nejmenšími očky (tedy ta nejjemnější).
1. namočit v čisté teplé vodě, vyždímat a jemně přetřít povrch TV.
2. potom vzít druhou suchou a obdobným postupem plochu vysušit.

Důrazně nedoporučuji používat utěrky určené na TV pro jiné účely - pokud s ní utřete jednou nějaký prach, co vám zbyl po vrtání, prakticky nikdy z ní nedostanete na 100% všechny ty jemné kousky písku, takže si tu TV nevratně poškrábete.