Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatékání do automobilu

Zdravím auto-moto kutily a prosím o radu.Mám Ford Focus combi 2008 r.v. a začalo mi zatékat do kufru.Už jsem zjistil po sérii zkoušek že to protéká vzadu někde kolem plastové střešní lišty,mám sundaný střešní tapecírunk,odšroubované matice co drží tu lištu-ale jak tu lištu oddělat?Nějak ji vypáčit?Díky za odpověď.

Ta lišta múže být přilepena,lepidlo jako na autoskla,buďte opatrný,ať neutrhnete lak pod ní.Nejdříve bych to nahřál horkovzduškou,opatrně pak zkusit lištu vyvrátit poklepy gumovou paličkou.Jestli to nepůjde,pak už strunu a opatrně odříznout.Až ji budete vracet,nejlépe opět podlepit,jinak se pod ní dostane vlkost a bude to tam korodovat.:-)