Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou znovu použitelnou směs na výrobu odlitků prototypů?

Hezký den,

prosím vás o radu.
Jakou směs použít na výrobu odlitků prototypů? Podmínkou je znovu použitelný materiál ("recyklovatelnost svépomocí").
Sádra je sice levná, ale nelze ji znovu použít. Vosk sice požadavek splňuje (lze ho roztavit a znovu odlít, tato vlastnost je žádoucí), je však křehký.
Napádá vás nějaký vhodný materiál nebo odlévací směs, kterou by bylo možné znovu rozpustit a znovu odlít do formy?
Koho z řemeslníků se mám zeptat a s kým se poradit? Zubní náhrady se vyrábějí na základě otisků, boty a podrážky na míru asi také... takže se jedná o jednorázovou výrobu, kde mi pravděpodobně neporadí.
Předem děkuji za rady.

Trochu zvláštní požadavek, když mechanicky vyhovuje sádra, tak bych použil sádru a moc to neřešil. Vyhodit pár kilo nebo desítek kilo sádry bude pořád nepoměrně levnější, než řešit systém recyklace odlévací hmoty. Ale když už to musí být, napadá mě "tvrdý vosk" používaný pro odlévání metodou ztraceného vosku. Je přímo dělaný pro odlévání do formy a je mechanicky poměrně odolný.