Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4kové Mondeo po 15ti km začne kouřit od motoru

Ahoj, u 4kového mondea r. 97 se objevuje závada, kdy po ujetí cca 15ti km začně kouřit od motoru pod plastovým deklem jakoby. Když je motor vypnut tak to přestane a pak je někdy i třeba zase 2 měsíce klid a pak to udělá zas, kontrolka přehřívání říká, že je vše ok. Někdy se to objeví častěji. Nevíte někdo co by to mohlo být? V servisu to prohlídli a nic nenašli.

Zameň tvoj črep za zachovalý, bazárový, karburátorový Š.Favorit 136 / 1990.

Na 15km jazdy okolo komína ti stačí, ešte ťa prežije, no a vnúčatá voz bohate speňažia v aukcii, ako starožitného veterána.

Může to dělat téměř cokoliv - základ je zahodit ten plastovej dekl, ať je vidět motor. Může se někde tavit kousek hadičky/plastu, může unikat voda nebo olej, který se po zahřátí odpařuje.
Prostě prohlídnout celý motor, jestli se někde něco plastového/gumového nedotýká bloku, hlavy, výfuku a jestli někde nejsou vidět úniky kapalin. Dejte to někomu kdo se v tom vyzná, ať to pořádně projede a pak to prohlídne

Ps. A čtyřkové mondeo nemůže být rok 97, to by bylo teprve 2.řady... Mk4 je od 2007